Udostępnij

O nas


Logo

Nowe logo Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej nawiązuje do loga Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w Diecezji Rzeszowskiej w 2016 roku, a poprzedzających wydarzenia centralne w Krakowie. To wydarzenie głęboko wpisało się w społeczność młodych naszej Diecezji. Pragniemy zatem przedstawić Wam co wynikło z połączenia znanego już nam loga ŚDM 2016 Diecezja Rzeszowska z nową szatą graficzną, a co za tym idzie nową wymową tegoż znaku.

Kolorystyka:
Logo kolorystyką nawiązuje zarówno do loga Diecezji Rzeszowskiej: Kolor czerwony, pomarańczowy i niebieskijak i wspomnianym kolrem niebiekim nawiązuje do Herbu Rzeszowa.

Symbole:

  • Logotyp zawiera w sobie potrójną symbolikę:
    Cztery Ryby –
    Wynika to z chrześcijańskiej tradycji, gdzie znak ryby symbolizuje Chrystusa –greckie słowo ἰχθύς (czyt. ichthys) oznaczające rybę jest akrostychem, jaki da się utworzyć z pierwszych liter frazy „Jezus Chrystus, Syn Boży, Zbawiciel”.
  • Czworo ludzi z podniesionymi rękami – symbolizują młodych wielbiących Pana Boga.
  • Krzyż wpisany w logotyp jest krzyżem Maltańskim, który znajduje się także w Herbie Rzeszowa

Kształt loga:

Logo jest kwadratowe, ale jak widzimy nie jest zamknięte w ramce, gdyż jako Duszpasterstwo jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy poznać Jezusa i wzrastać w Swej wierze.

Kontakt
Zamknij